Učitelji naše škole postaju e- učitelji

Autor: Darko Samardžić, 14. 10. 2016.

Projekt eŠkole u kojemu sudjeluje i  naša škola sudjeluje  započeo je predavanjem

Prije nego se upustimo u korištenje digitalne opreme koju će škola iz Pilot projekta e-Škole dobiti ove godine, svi učitelji prvo moraju proći obuku kako bi njome znali rukovati.

Tako se nekoliko naših učitelja zaputilo u Slatinu gdje je održana edukacija s temom „E-učitelj – suvremena nastava uz pomoć tehnologije“. Predavanju su nazočili i učitelji OŠ Eugena Kumičića iz Slatine.

Učitelji su tijekom edukacije koja je trajala 5 sati osmišljavali vlastite obrazovne sadržaje koji se provode putem e-učenja.

Većina edukacije je posvećena praktičnom radu u određenim programima pa su učitelji imali priliku raditi u Google Disku, izrađivali su konceptualne mape u programu bubbl.us te su stvarali vlastite animirane videoe u programu Moovly. Edukacija je bila vrlo poučna, ali i zabavna, a priliku za rad u tim programima će dobiti i ostali učitelji i učenici naše škole.

Cjelokupno upravljanje prijavama i odjavama na termine predavanja, radionica, MOOC - ova i webinara obavljat će se pomoću sustava CSUED (Centralni Sustav za Upravljanje Edukacijskim Događajima) koji je pripremljen za ovu projektnu aktivnost. Sva se edukacija odvija u suradnji CARNet-a i Otvorenog učilišta  Algebra.

« Srpanj 2017 »