Mali vrtlari odvojili sjemenke cvijeća

Autor: Lareta Žubrinić, 7. 11. 2016.

Kako bismo na proljeće zasijali novo cvijeće, Mali vrtlari odvojili i spremili sjemenke

Nakon što smo već ranije  skupili sjemenke cvijeća koje je  cijelu sunčanu godinu raslo u našem školskom vrtu i kamenjarima, dobro smo ih osušili pa je sada pravo vrijeme da ih sačuvamo za proljeće kako bismo dobili nove sadnice.

Stoga su članovi naše učeničke zadruge "Bukvica"  Mali vrtlari iz 5. razreda prošlog tjedna  iskoristili slobodno vrijeme i  sve osušene sjemenke  pročistili i odvojili u papirnate vrećice jer je tako najbolje. (Nikako ne odvajajte sjemenke u plastične vrećice!)

Josipa, Mihael, Ivan i Mario upoznali su se s  raznim sjemenkama te ujedno i naučili kako ih najbolje spremiti preko zime, a da ne izgube svojstva klijavosti.  Sjemenke smo posebno odvojili u papirnate vrećice koje smo ranije označili.  Nakon toga, kutiju sa svim sjemenkama spremili smo na suho i tamno mjesto.

Na proljeće posijat ćemo sjemenke kadifica, noćurka, gerbere, nevena, cinije, ukrasne djeteline, šeboja i dr.

« Travanj 2017 »