Moja lutkarska animacija

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 8. 11. 2016.

Povodom obilježavanja Svjetskoga dana animiranog filma, 28. listopada svake godine, ovaj je datum ostao zapamćen i u šestom razredu naše škole. Naime, učenici su na satu Hrvatskoga jezika, na prijedlog učiteljice Božice Filipović Veg odlučili kao mjesečni projekt osmisliti i snimiti vlastiti animirani film!

U anketi na lijevoj rubnici iskažite i svoje mišljenje o ovom prvom animiranom lutkarskom filmu nastalome u radionici naših šestaša!

Odlučili su se za lutkarski animirani film zbog njegove sve manje zastupljenosti i popularnosti u medijima, te su pod nazivom „Moja lutkarska animacija“ krenuli na posao.

Sami su se pobrinuli za izradu lutkica, pisanje teksta i podjelu uloga te izradu pozornice na kojoj je priča zaživjela. Kako bi to bio pravi animirani film, dakako da se moralo i snimati prilikom izvođenja pred razredom, što nije bilo nimalo lako.

Predstava koju možete vidjeti dobila je naziv „Spašavanje princeze“, a zamišljena je kao bajka kako bi privukla i najmlađu publiku.

Naši glumci: Ivona Pipek, Dorotea Dolovski, Renato Lukaček, Dalibor Palčić i Patricia Grabrovec lutkicama su udahnuli život i ispričali zanimljivu priču. Učiteljica Hrvatskoga jezika nastupila je u ulozi snimatelja, a također zahvaljujemo i našem učitelju informatike Vladimiru Bićaniću, koji nam je pomogao usavršiti film i obući ga u konačno ruho kako bi vam bilo što privlačnije.

Dorotea Dolovski

« Lipanj 2017 »