Održana „Slovenčina moja“, Lidrano na slovačkom jeziku

Autor: Kanđera Maja, 15. 11. 2016.

U subotu, 12. studenog 2016., u Slovačkom domu u Iloku pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH, Saveza Slovaka, Ureda za Slovake u inozemstvu, Slovačkog centra za kulturu Našice, OŠ Julija Benešića Ilok i Matice slovačke Ilok održan je Lidrano na slovačkom jeziku "Slovenčina moja".

I ove godine, iako sa zakašnjenjem, održana je „Slovenčina moja“, Lidrano na slovačkom jeziku za učenike škola u kojima se uči slovački jezik.
    Našu školu predstavila je učenica 7. razreda, Elena Koleno, s recitacijom svoje autorske pjesme Milujem Chorvátsko (Volim Hrvatsku).

A evo što je Elena napisala o ovoj hvalevrijednoj manifestaciji:

Dana 12.11.2016.g. Filip Prša (učenik OŠ Ivana Gorana Kovačića Zdenci) i ja smo išli na manifestaciju pod imenom ,,Slovenčina moja''. Svi učenici osnovnih i srednjih škola su čitali svoje, ali i uratke poznatih slovačkih pjesnika. Ondje smo upoznali nove prijatelje i pozdravili se s prijateljima s kojima smo bili u Slovačkoj. Nakon čitanja, imali smo užinu, a poslije smo se družili i igrali razne igre. Bilo nam je jako zabavno i zanimljivo. Zahvaljujem našoj učiteljici Maji, a i ravnateljici što nam je priuštila ovo prekrasno putovanje i stjecanje novih prijateljstava.

Elena Koleno, 7. r.

Učenici su imali priliku sudjelovati na dramskoj radionici koju je vodila slovačka dramska umjetnica, Monika Necpalova, ali i dobro se zabaviti, upoznati nove i susresti se s nekim starim prijateljima. Hvala pokroviteljima i domaćinima na prekrasnom programu.

Veselimo se idućem susretu!

« Svibanj 2017 »