I PREDŠKOLCI DOČEKALI SVETOG NIKOLU

Autor: Ines Puškarić, 10. 12. 2016.

Sve je počelo, za predškolce, vrlo zanimljivim pripremama. Krenuli su uvježbavanjem prigodnih dječjih pjesmica, nastavili izradom čizmica i obnavljanjem velike stare čizme, a na kraju su i dočekali sv. Niku.

Prvi zadatak je bio naučiti pjesmice povodom dolaska ovog, djeci najdražeg, sveca. Razredom su se svakodnevno orile pjesmice, Sveti Niko svijetom šeta Raj se sad otvorio.

Osim pjesmica, izrađivali su se i prigodni detalji. Na prethodno nacrtanim i izrezanim čizmicama od kartona, djeca su lijepila kolaž.

Na kraju smo dobili puno malih šarenih čizmica koje su djeci bile poticaj za laštenje njihovih osobnih koje će sveti Nikola napuniti poklonima.

U školi smo pronašli i jednu veliku čizmu koju je trebalo obnoviti. Predškolcima je ovo bio lak i vrlo zanimljiv zadatak.

Na kraju je obnovljenu čizmu trebalo i napuniti. No, nju nismo napunili poklonima. Sveti Nikola nam je poručio kako djeca koja baš nisu bila dobra tijekom godine, trebaju naučiti kako ispraviti svoje greške i sljedeće godine biti bolja. Takva djeca će dobiti i šibu, a obnovljena čizma je bila idealna prilika biti puna šibama. Šibe smo pripremili i ukrasili te čizmu postavili uz Svetog Nikolu koji je uz poklone podijelio i poneke šibe.

Svako dijete je na kraju imalo osmijeh na licu, i ono poslušno, ali i ono manje poslušno jer je shvatilo i naučilo zašto je baš ono dobilo šibu. Poruka se shvatila: cijelu godinu moram dobar biti pa od Svetog Nikole neću šibu dobiti!