BBC micro:bit tehnologija dolazi i u našu školu

Autor: Vladimir Bićanić, 6. 2. 2017.

Priključili smo se "STEM revoluciji!

Nedavno je pokrenuta od strane IRIM (Institut za razvoj i inovativnost mladih) crowdfunding kampanja "STEM revolucija" za masovno uvođenje BBC micro:bit tehnologije u hrvatske osnovne škole.

I naša škola pridružila se ovom masovnom pokretu,  a cilj je našim osnovnoškolcima pružiti pravo na suvremenu edukaciju 21. stoljeća.

BBC micro:bit predstavlja računalo u malom koji je namijenjen programiranju. Iako naša škola nije u prvom krugu sudjelovala u Croatian Makers ligi, sve što se od nas očekuje u ovom projektu jest da zaduženu opremu (BBC micro:bit setove) koristimo u redovnoj nastavi, izvananstavnim aktivnostima ili kako god - nema pravila!

Škola se nalazi na popisu prijavljenih institucija u ovoj kampanji,  a konačni rang i (nadamo se prolaz) znat će se objavom svih prijavljenih osnovnih škola i obrazovnih institucija sredinom veljače.

Veselimo se i s nestrpljenjem čekamo novu opremu! Više o BBC micro:bit-ovima i cijelom projektu možete pogledati na linkovima ispod.