Čaša mlijeka za zdravlje!

Autor: Dragana Matić, 10. 2. 2017.

Program mlijeka u školama je program Europske unije za opskrbu djece mlijekom i mliječnim proizvodima. Program nema samo prehrambeni već i edukativni karakter jer doprinosi razvitku svijesti o važnosti zdrave prehrane.

Upravo iz tog razloga, u školi smo 9. veljače ugostili i gospodina Hrvoja Centnera koji je održao predavanje našim pravšićima. Oni su, zahvaljujući Hrvoju,  naučili  puno o važnosti mlijeka u prehrani.

VAŽNO JE UPAMTITI! Mlijeko je jedina potpuna namirnica koja sadrži sve hranjive sastojke potrebne za život. A predavač im je otkrio i tajnu veeeeeelike moći:  ako  ne možete po noći zaspati,čaša mlijeka riješi sve brige!

Djeca su također naučila da se moraju umjereno i raznovrsno hraniti  te da im je za normalan rast i razvoj   potrebno barem 30 minuta tjelovježbe svaki dan.

Najvažnije od svega je da svaki dan trebamo popiti čašu mlijeka za zdravlje, rast i zdravlje kostiju  laugh U zdravlje!