Sigurniji internet za djecu i mlade

Autor: Lareta Žubrinić, 7. 2. 2012.

Obilježen i u našoj školi

Udruga „Suradnici u učenju“ je tijekom prošlih godina organizirala niz aktivnosti s temom „Sigurniji internet za djecu i mlade“

Vijeću za sigurniji internet   cilj je podizanje razine svijesti cjelokupne populacije Hrvatske o problemima sigurnosti djece na internetu.

Ove godine nastavljaju s akcijom koja će obuhvatiti učenike, učitelje, nastavnike, stručne suradnike i roditelje.

• Učenike pozivaju na sudjelovanje u izložbi multimedijskih radova (videozapisa, igara, animacija i slično) kojima svoje vršnjake upozoravaju na moguće opasnosti na internetu i daju im savjete kako ih izbjeći. Rok za predaju radova je 20. veljače 2012.
  • Učitelje, nastavnike i stručne suradnike pozivaju da pripreme predavanje, radionicu ili neku drugu aktivnost s učenicima te svojim primjerom dobre prakse preporuče kolegama kako djecu poučiti primjerenom, odgovornom i sigurnom ponašanju na internetu. Rok za predaju članaka je 20. veljače 2012.
  • Za roditelje i sve odrasle pripremili su predavanja o sigurnosti djece koja će se tijekom veljače održati u osnovnim i srednjim školama diljem Hrvatske te u obliku online webinara.

Detaljnije informacije možete pročitati na stranicama akcije „Sigurniji internet za djecu“.

Važno je da djecu upoznamo s prednostima i nedostacima interneta te im tako pružimo više mogućnosti za sretno djetinjstvo i uspješno snalaženje u svijetu suvremenih tehnologija.

______________________________________________________________________

Učitelj informatike Vladimir Bićanić je u sklopu obilježavanja akcije "Sigurniji internet za djecu i mlade" svim razredima održao predavanje o sigurnom načinu korištenja facebooka, internetskim virusima te ih uputio na korisne sadržaje koje na internetu možete naći te kako ih koristiti u učenju.

Svim razredima pokazan je rad učenice 7. razreda Ene Dujak "To je moja Bukovica " napravljenom u programu Photostory,  koja je osvojila prvu nagradu na Zimskom informatičkom kampu u Slatini.

Učenici su najviše interesa pokazali za  Školsku učilicu i e-lektiru, kao i za web igricu "Stop the post"

Izvor: Udruga
Priloženi dokumenti: