Prometna pravila u predškoli

Autor: Ines Puškarić, 10. 3. 2017.

Prometna pravila je dobro znati i prije polaska u prvi razred!

U sklopu teme “Promet”, ovaj tjedan je naše predškolce posjetio policajac Kristijan Dlab koji je djeci govorio o pravilnim načinima vožnje djece u automobilima, na biciklima te kretanju kolnikom.

Osim toga, polaznici programa predškole naučili su na kojim  je mjestima sigurno prelaziti cestu te kako se pravilno kretati kolnikom u grupi.

Gospodin Dlab je održao i kratku edukaciju za roditelje djece koja pohađaju malu školu. Govorio je o tome koliko je važno koristiti sjedalice za vožnju djece u automobilima te kacige za vrijeme vožnje na biciklima.

Roditelji su iskoristili priliku te postavili nekoliko pitanja u vezi ponašanja sudionika u prometu te pravilnog postavljanja dječje sjedalice u automobile.

Na kraju predavanja roditelji su mogli dati na pregled sjedalice u svojim automobilima te poslušati još koji savjet o pravilnoj vožnji djeteta u autosjedalici.