Lastavica lijeće, roda kljunom već klepeće…, stiže… PROLJEĆE!

Autor: Jasminka Stošić, 12. 3. 2017.

Zima je svoje “odradila“. I ljudima i djeci - već dosadila! Miljevački mališani odlučili su „uzeti stvar u svoje ruke“ pa su se posvetili temama kojima bi zajednički nazivnik mogao biti: USUSRET PROLJEĆU!

Pano učionice 2. razreda ukrašen je u to ime prigodnim naslovom, ilustracijama i kreacijama u znaku proljeća, ali i neizostavnim stihovima koji su u učenicima probudili želju za što skorijim susretom s predstojećim godišnjim dobom:

„Od ptičjeg pjeva grudi se šire.

Šareni leptir pohodi cvijeće.

Iz trave cvjetne glavice vire.

Zujanjem kukci oglase PROLJEĆE!“

A prvi znakovi proljeća: visibabe, jaglaci, baršunaste cicamace…tako su uočljivi i već neko vrijeme pozivaju cijelu prirodu na buđenje iz dugog zimskog sna!

U uglu učionice mali Miljevački drugoškolci postavili su zato jedan improvizirani dimnjak, a u njega je za čas „uselio“ par zaljubljenih roda! Gnijezdo je nakon njihove zajedničke brige o jajima uskoro postalo pretijesno, a  sve  naše kreativne aktivnosti bile su dobar povod i za slušanje priče o poznatom hrvatskom paru roda iz Brodske Varoši: Malenoj i Klepetanu.

Priča o njima se, zbog svoje poruke o ljubavi i vjernosti, proširila već i izvan granica naše domovine, a ništa manje zanimljiva i poučna bila je i miljevačkim mališanima.

Učenici su, ne bi li ga što prije dozvali, recitirali stihove i pjevali pjesme o proljeću, pisali kratke sastavke u obliku opisa, crtali i izrezivali proljetne  motive...

A i rođendani koje slavimo u to doba godine također su posebno veseli!  Nadamo se kako je naše slavlje Proljeće vidjelo, čulo i osjetilo  i kako će za koji dan odškrinuti i naša vrata.

Radujemo se tom susretu i za njega smo, kao što se i  sami možete uvjeriti, već spremni!

Priloženi dokumenti:
ZNAKOVI_PROLJECA.docx (76.64 KB)