Klokan bez granica 2012.

Autor: Administrator , 29. 1. 2012.

Međunarodno matematičko natjecanje

Ove godine natjecanje će biti održano 15. ožujka 2012., s početkom u 12 sati i 30 minuta.

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja europskih zemalja.

Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama.

Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan.

Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra - natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Najmanje polovina prikupljene svote mora se potrošiti za nagrade najboljima.

Nagrade najboljim učenicima dodjeljivat će se od 25. svibnja 2012. godine.

Obavijesti se mogu dobiti na Internetu - http://www.matematika.hr/natjecanja/klokan .

Izvor: www.zbornica.hr