Mini Maker Faire 2017 u Osijeku

Autor: Elena Koleno, 30. 4. 2017.

Osijek Mini Maker Faire organizirao je Osijek Software City u suradnji sa #labOS hacklabom i pod pokroviteljstvom Maker Media, izdavačem časopisa Make koji oko sebe okuplja globalni makers pokret. Zapravo je to jedinstvena kombinacija sajma, konferencije i festivala, a učenici naše škole imali su priliku posjetiti ga!

Zahvaljujući Gradskoj razvojnoj agenciji Slatina, u subotu 29. travnja 2017. posjetili smo  Elektrotehničku školu u Osijeku gdje se održao Mini Maker Faire. Na sajmu su se predstavili svi koji rade na projektima robotike, računala, elektronike, RC uređaja, virtualne stvarnosti, 3D printanja, lasera, raketarstva, zelene tehnologije, umjetnosti, interaktivnih igračaka i dr.

Osim učenika naše škole (Elene i Anamarije iz 7.r. te Tomislava i Domagoja iz 8.r.), išli su i učenici OŠ Josipa Kozarca, OŠ Eugena Kumičića iz Slatine, kao i učenici iz Orahovice. Bilo nas je jako puno!

Elektrotehnička škola bila je ispunjena  u potpunosti. Osim predavanja,  na sva tri kata održavale su razne radionice na koje se svatko mogao priključiti. Iskušali smo skoro sve radionice! Tko je htio, mogao si je za uspomenu uzeti pokoji PCBs.

Zahvaljujemo učitelju tehničke kulture Ivanu Drokanu i ostalim učiteljima iz Slatine koji su nas pazili cijelo vrijeme i našem  učitelju informatike Vladimiru Bićaniću što nam je pružio priliku da sudjelujemo na ovom zanimljivom sajmu.

Izvor: Elena Koleno, učenica 7. razreda, Novinarska grupa (tekst i foto)

« Lipanj 2017 »