Sat povijesti na arheološkom nalazištu

Autor: Lareta Žubrinić, 1. 5. 2017.

Učenici 5. razreda  posjetili arheološko nalazište Sjenjak nedaleko Nove Bukovice te dobili priliku i sami postati pravi  mali arheolozi - istraživači povijesnog blaga ovoga kraja!

Potaknuti oduševljenjem svojih prijatelja koji su imali priliku raditi s pravim arheolozima, o čemu smo već pisali na našoj mrežnoj stranici, s nestrpljenjem su dočekali dan kada ih je učiteljica u pratnji ravnateljice škole odvela na Sjenjak - pravo arheološko nalazište smješteno tik uz Novu Bukovicu.

Ondje su ih dočekali Denis, Josip, Luka i Marin, arheolozi Instituta za arheologiju iz Zagreba. Iako su zbog bojazni od lošeg vremena, domaćini željeli lokalitet što više obraditi, ipak su ih ljubazno primili i odvojili vrijeme za upoznavanje sa Sjenjakom.

Učenicima su rado pokazali gotovo sve faze istraživanja na jednom nalazištu kao što je Sjenjak, detaljno odgovorali na njihova pitanja te ih  dodatno motivirali na čuvanje kuturne i povijesne baštine ovoga kraja.

Pogledajte kratki video:

Više fotografija možete pronaći u kutku Fotogled!

Izvor: Foto: Martina Grundler Hrala, Lareta Žubrinić

« Svibanj 2017 »