Dan Europe

Autor: Lareta Žubrinić, 13. 5. 2017.

U tjednu kada obilježavamo Dan Europe i Europske Unije, u školi smo primili gošće Nikolinu i Vlatku, studentice Ekonomskog fakulteta sveučilišta u Osijeku kako bismo im pomogli u istraživanju

Dan Europe naša je škola obilježila i u petak 12. svibnja 2017. susretom sa studenticama 2. godine preddiplomskog studija Ekonomskog fakulteta u Osijeku Nikolinom Martinović i Vlatkom Matoković. One su posjetile našu školu kako bi dio svoga projekta u sklopu kolegija Makrosustav Europske unije obavile s učenicima nižih razreda.

Ciljana skupina bili su  učenici 1. i 4. razreda te su Nikolina i Vlatka u razgovoru s djecom prikupljale podatke o  znanju učenika o Europskoj Uniji. Paralelno su održale kratku edukaciju primjerenu dobnoj skupini s kojom su radile.

Studentice su ostale ugodno iznenađene koliko toga  četvrtaši znaju o Eurospkoj uniji, dok je 1.razred bio nešto malo tiši, no to je razumljivo obzirom da su tek krenuli u školu. Naše su gošće na kraju zaključilw da su djeca više informirana o EU-u nego stariji. Na kraju krajeva, svijet ipak na mladima  ostaje!
    Na kraju istraživanja, najaktivniji učenici osvojili su slatke nagrade uz informativne brošure o EU. Čestitamo!

"Svi su bili izuzetno aktivni i sudjelovali na predavanju. Ovim putem željele bismo se zahvaliti svima na ukazanoj pomoći.

Srdačno Vas pozdravljamo!

Nikolina Martinović
Vlatka Matoković
2.godina preddiplomskog studina, EFOS"