Općina Nova Bukovica prijavila izgradnju sportske dvorane za našu školu

Autor: Darko Samardžić, 19. 5. 2017.

Nastava tjelesne i zdravstvene kulture u našoj školi od svojih početaka ovisi o vremenskim prilikama. Ako je vrijeme lijepo, nastava se održava vani. Ako je vrijeme loše ili nepovoljno, nastava se održava u školi u malo većoj učionici. U ovakvim uvjetima, unatoč velikom trudu učitelja TZK-a, nemoguće je ostvariti redovan plan i program jer učenici nisu imali dobre uvjete za rad. Čini se da će se stvari promijeniti na bolje jer je buduća sportska dvorana prijavljena na natječaj za izgradnju.

U nastavku prenosimo vijest s web stranice Razvojne agencije Vidra o izgradnji dvorane:

"Općina Nova Bukovica je, uz savjetodavnu podršku RA VIDRA-e pri identifikaciji i razradi projektne ideje, prijavila na NATJEČAJ za podmjeru 7.4. “Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu” – provedba tipa operacije 7.4.1. 'Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu' projekt rekonstrukcije-dogradnje zgrade osnovne škole-sportska dvorana u Novoj Bukovici. Projektom se želi kroz Europski poljoprivredni fond za ruralni razvoj doprinijeti unapređenju kvalitete radnih uvjeta u obrazovnim ustanovama te razvoju društvene infrastrukture i usluga koje se vežu uz navedenu infrastrukturu na području općine Nova Bukovica."

« Lipanj 2017 »