Naš vrt u izboru za najljepši školski vrt

Autor: Lareta Žubrinić, 10. 6. 2017.

Prošlog su nas tjedna posjetili predstavnice prosudbenog povjerenstva u projektu Hrvatske radiotelevizije Najljepši školski vrt

Iako smo školski vrt oformili prije koju godinu, na njemu redovito radimo i uljepšavamo ga novim sadnicama i sadržajima. Članovi prosudbenog povjerenstva za izbor najljepšeg školskog vrta nisu krili svoje oduševljenje viđenim te su pohvalili trud učenika i djelatnika škole u nastojanju da se školski okoliš uljepša. Isto tako, uputili su nas i stručno savjetovali kako možemo još bolje i ljepše urediti naš okoliš što ćemo svakako napraviti.

Prosudbeno povjerenstvo sastavljeno je od predstavnika Ministarstva znanosti i obrazovanja, Fonda za zaštitu okoliša i energetske učinkovitosti, Ministarstva poljoprivrede i Hrvatske radio-televizije.

Ovaj jedinstven izbor pokrenut je u Obrazovnom i dječjem programu Hrvatskog radija prije 17 godina, a danas u njemu sudjeluje stotine osnovnih i srednjih škola. Inicijatorica projekta, urednica i novinarka Hrvatskoga radija Lidija Komes objasnila kako je ideja niknula iz ljubavi prema djeci i uvjerenja da najmlađi mogu ispraviti greške nas odraslih te više voljeti i poštovati prirodu.