Škola u prirodi 2017.

Autor: Kanđera Maja, 27. 7. 2017.

I ove je godine održana još jedna škola u prirodi u Slovačkoj na kojoj su sudjelovali naši učenici izborne nastave slovačkog jezika, Elena Koleno i Renato Lukaček.

Naša Elena napisala nam je dojmove.

Dana 23.6. Renato Lukaček, Filip Prša i ja krenuli smo dugim putem do Slovačke. Za vrijeme Ljetne škole usavršavali smo slovački jezik i upoznavali geografske i kulturne značajke kraja svojih slovačkih predaka.

Hrvatski i poljski učenici družili su se u zajedničkom rješavanju zahtjevnih postavljenih zadataka iz povijesti, geografije, jezika, ali i igranju nogometa, odbojke i ostalih rekreativnih igara.

Na večernjem programu natjecali su se prema skupinama u kvizu i prepričavanju dnevnih doživljaja. Naš cjelodnevni program bio je ispunjen raznim aktivnostima.

Od prirodnih ljepota, posjetili smo Helpu, Vydrovsku Dolinu, Čiernohronsku železnicu, Lesnicky Skazen i Čierny Balog. Zadnji dan našeg boravka obilježili smo priredbom gdje su djeca iz Hrvatske i iz Poljske pokazali svoje pjevačke, plesne, glazbene i literarne vještine.

I na svemu ovome jedno veliko HVALA učiteljici Maji (koja je nažalost bila spriječena da bude s nama) što nam je priuštila ovako divan provod u Slovačkoj!

Elena Koleno 8. r.

« Kolovoz 2017 »