Slovenčina moja 2017

Autor: Elena Koleno, 13. 11. 2017.

Elena Koleno, učenica 8. razreda i polaznica nastave slovačkoga jezika i kulture, nastupila na  kulturnoj manifestaciji "Slovenčina moja 2017."

U subotu  11. studenog 2017., zajedno s učenicima srednje i osnovne škola iz Požege i Zdenaca, zaputila sam se u Jelisavac u OŠ "Ivan Brnjik Slovak" gdje je  u 11 sati započeo  program pod nazivom ,,Slovenčina moja''.

Na ovoj su literarno-recitatorsko-dramskoj smotri, posvećenoj njegovanju slovačkoga jezika,  učenici  iz 14 osnovnih i 1 srednje škole  recitirali, glumili, pjevali i čitati svoje ili uratke poznatih slovačkih pjesnika.

Smotri su nazočili i mnogi uvaženi gosti kao što je npr. predstavnica slovačkog veleposlanstva u RH Linda Karašova i saborski zastupnik za češku i slovačku manjinu Vladimir Bilek. Sve nazočne pozdravila je ravnateljica škole domaćina gospođa Ljerka Čorković.

Ondje sam se ponovno srela sa svojim prijateljima iz Slovačke. Nakon programa imali smo užinu te smo poslije nje imali slobodno vrijeme i tako sam ga iskoristila za druženje  sa svojim starim i novostečenim prijateljima.

Ova je smotra predivno iskustvo i preporučujem svima koji idu ili će ići na slovački jezik da ovakvu prigodu  ne propuste! Jedno veliko HVALA učiteljici Maji Kanđeri što me prijavila za sudjelovanje na ovom prekrasnom događaju, ali i ravnateljici na prijevozu i podršci u mojoj  izvedbi.