Naša škola odabrana za korištenje sustava za informatizaciju poslovanja (SIPU)

Autor: Lareta Žubrinić, 27. 11. 2017.

Na temelju Poziva za iskaz interesa za korištenje Sustava za informatizaciju poslovanja ustanove (SIPU) u sklopu projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)" koji je u rujnu 2017. godine objavila Hrvatska akademska i istrazivačka mreža - CARNet, od 64 prijavljene, odabrano je 28 škola za korištenje navedenog sustava među kojima je i naša!!! laughyes

Ideja uspostave nove usluge za podršku poslovnim procesima u sklopu pilot projekta je uspostaviti centralizirani, jedinstveni, standardizirani sustav za informatizaciju poslovanja i praćenja poslovnih procesa u školama.

Sustav, u osnovi baziran na proračunskom računovodstvu i poslovanju korisnika državnog proračuna, treba biti integriran s postojećom imeničkom infrastrukturom i po potrebi s ostalim uslugama za škole.

Slikovni rezultat za SIPU e-Škole

CARNet će kao dio projektnih aktivnosti u pilot projektu e-Škole osigurati infrastrukturne preduvjete za implementaciju sustava, nabaviti računalnu opremu za korištenje sustava u školama, osigurati razvoj osnovnog i dodatnog modula sustava za informatizaciju poslovanja ustanove, edukaciju korisnika u školama za korištenje sustava, podršku korisnicima i održavanje sustava za vrijeme trajanja pilot faze projekta.