2. kolo Croatian Makers lige - ČESTITKE!

Autor: Vladimir Bićanić, 29. 3. 2018.

Pristigli su nam službeni rezultati 2. kola Croatian Makers lige - u mlađoj dobnoj skupini učenici naše škole opet prvi u regiji Našice!

U drugom kolu CM lige postavljen je naizgled jednostavan zadatak - zadaća robota bila je prateći crtu proći stazu od točke A do točke B u što kraćem vremenu, koristeći se pri tome LED diodama.

U onom trenutku kada se nastojalo podići brzinu robota (kako bi se dobilo što kraće vrijeme) - počeli su se javljati problemi jer bi robot doslovno izletio sa staze. A to nije bilo dozvoljeno!

Zadatak su rješavali učenici 5. razreda u mlađoj dobnoj skupini i pri tome bili jako uspješni, osvojivši prvo mjesto u regiji, kako u pojedinačnom tako i u ekipnom rezultatu - BRAVO DEČKI!!!

Sudjelovali su Alen Pipek, Matej Bračun, Gabriel Kolembus, Mateo Tandarić, Mihael Šterl, Alen Smiljanić i David Fuljek.

Našice - OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica - Mlađa dobna skupina - Učenik3 from Vlad Bichanich on Vimeo.

Izvor: Croatian Makers Liga, Nova Bukovica, petaši, Vladimir Bićanić
Priloženi dokumenti: