Upoznajmo i čuvajmo naš biser - Park prirode Papuk

Autor: Lareta Žubrinić, 31. 3. 2018.

Danijel, Maja i Suzana  - čuvari prirode Parka prirode Papuk - učenicima razredne nastave govorili o njegovoj ljepoti i jedinstvenim prirodnim obilježjima

U utorak, 27. 3. rendžeri ili čuvari prirode su nam održali predavanje o Papuku.

Predavanje je započelo od 14 sati i služilo je kao uvod upoznavanja ovoga našeg parka prirode  i njegovog  razgledavanja planiranog u travnju.

Na predavanju smo mogli naučiti puno zanimljivih informacija, npr. naučili kako je 96% Papuka prekriveno šumama, a osim prastarih stabala neke su stijene starije od 450 milijuna godina.

Kao i obično, postavljali smo i puno pitanja na koja su rendžeri bez imalo muke odgovarali. Naučili smo da je Papuk bogat biljnim vrstama, točnije, sadrži njih 1223.

Bilo nam je jako zanimljivo, a osim toga i poučno. Nadam se da će nam tako zanimljivo biti i na samom Papuku!

Zahvaljujemo rendžerima Danijelu, Maji i Suzani što su bili naši gosti i bolje nas upoznali s prekrasnim papučkim Parkom prirode.

Kristijan Škrnički, učenik 4. razreda

Izvor: Kristijan Škrnički,učenik 4. razreda (foto)