Pozdrav proljeću

Autor: Administrator , 26. 3. 2012.

Da je proljeće doista stiglo u naše krajeve, bili su se u petak 23. ožujka uvjeriti učenici razredne nastave matične škole sa svojim učiteljicama.

Šetnjom  u prirodi utvrđivali su stečeno znanje i uočavali  su brojne promjene koje je proljeće sa sobom donijelo: trava je zazelenjela, stabla pupaju, magnolije i ringlove cvjetaju, ptičice cvrkuću… Cvjetne gredice dvorišta krase maćuhice,  zumbuli i tulipani. Na rubu šume cvatu visibabe i šafrani, a lijeska je već odavno procvala.

Učenici su se potrudili kako bi iskoristili boravak u prirodi i za nastavu tjelesne i zdravstvene kulture pa su  ponijeli  vijače i lopte i uživali u raznim igrama na dječjem igralištu u Meksiku.

Vrativši se u školu, prionuli su ostalim aktivnostima sa željom da se što prije vrate u prirodu jer proljeće je zaista stiglo.

Izvor: Lidija Medved (tekst), učiteljica 2. r. i Marija Vencl (foto), učiteljica 1. r.