Mali meteorolozi

Autor: Administrator , 12. 4. 2018.

10. travnja učenici 3. i 4. razreda krenuli su u provedbu radionice koja je predviđena u sklopu projekta RADAR.

Naglasak svih aktivnosti je u području prirodnih znanosti, a posebice meterologije. Provedba aktivnosti  je za sve nas je  besplatna, a organizacija je ostvarena u suradnji Školske knjige i Instituta za udžbenike i nastavnu tehnologiju.

Voditelj naše radionice bio je gospodin Krešimir Čanić koji posjeduje veliko iskustvo u radu s  djecom na popularizaciji znanosti. Ujedno je i suautor knjige „ Mali meteorolog“ koju je naša škola dobila na poklon, a mi smo mogli kupiti.

Prvo smo slušali kratko predavanje, a zatim smo sudjelovali u radionicama. Pravili smo tornado, barometar i vjetrulju!

Za svaki pokus trebamo materijal i upute za rad. Vjetrulju smo pravili uz pomoć slamčice, kartona i pribadače. Ona služi za određivanje smjera vjetra.
  Zabavili smo se i vrijeme je brzo prošlo.

Ovom radionicom potaknuti smo da i sami izvodimo pokuse i budemo mali meteorolozi.

Tko zna? Možda netko od nas postane  i  pravi meteorolog jednog dana!

Izvor: Kristijan Škrnički, učenik 4. razreda (tekst), Marija Vencl, učiteljica 3.r. (foto)