Osvojili smo 2. mjesto na Palačinkijadi u Čačincima!

Autor: Darko Samardžić, 19. 4. 2018.

U Čačincima se već godinama održava tradicionalna Palačinkijada. S obzirom da su čačinačka i bukovačka škola u odličnim prijateljskim odnosima, pozvani smo u goste na Palačinkijadu.

Prije same Palačinkijade naši učenici Patricija, Mislav, Ana, Matija i Kristijan sudjelovali su u zajedničkom Vijeću učenika sa svojim kolegama iz Čačinaca.        Dočekani smo vrlo lijepo, a imali smo priliku prvi probati palačinke koje su ispekle vrijedne školske kuharice.

Zatim smo raspravljali o slobodnom vremenu, odnosno na koji način učenici provode vrijeme pod školskim odmorima. Učenici su iznijeli zanimljive prijedloge kako bi mogli provoditi odmore pa su spominjali odlazak na školsko igralište, igranje stolnog tenisa, stolnog nogometa, društvenih igara i slično.

Nakon Vijeća učenika krenula je Palačinkijada u kojoj se natjecalo 16 ekipa. Mi smo bili jedini gosti, a svi ostali učenici bili su iz čačinačke škole.

Svaka grupa dobila je svog džokera, a mi smo dobili našeg pedagoga. Za pripremu palačinki imali smo 45 minuta.

Ovo nam je bio prvi put da smo prisustvovali Palačinkijadi, a osvojili smo 2. mjesto! U ekipi su bili Kristijan Škrnički, Matija Kribl, Ana Križetić, Mislav Juršik i Patricija Križetić.

Patricija Križetić

Izvor: Patricija Križetić, učenica 8.r., predsjednica Vijeća učenika (tekst), Darko Samardžić, pedagog (foto)