U našoj školi održana Noć knjige

Autor: Eva Turza Mitrović, 25. 4. 2018.

U organizaciji Zajednice nakladnika i knjižara Hrvatske gospodarske komore i udruge Knjižni blok, Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, Knjižnica grada Zagreba, Udruge za zaštitu prava nakladnika - ZANA te portala za knjigu i kulturu Moderna vremena od 2012. održava se manifestacija „Noć knjige“.

U OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica održana je igraonica i radionica za predškolsku djecu u poslijepodnevnim satima.

Učenik četvrtog razreda Nikola ladović pročitao je predškolcima kratku priču Nade Iveljić „Što ujutro radi cvijet“. Nakon nekoliko dječjih igara i razgovora o ulozi cvijeća u prirodi, djeca su od kolaž papira izradila veliki šareni cvijet.

Svako je dijete izradilo dva elementa za latice koje smo zajedno složili u cjelinu. Nakon što smo se još malo igrali, djeca su razgovarala sa svojim gostom o životu nakon predškole. Raspitivali su se o svojoj budućoj učiteljici, o članstvu u školskoj knjižnici, a neka su djeca istaknula naslove svojih najdražih slikovnica i priča.

Kako to obično biva, dječja znatiželja okrenula je ovo druženje u svome smjeru. Svejedno, smatramo kako je djeci bilo koristan razgovor s učenikom četvrtoga razreda jer su iz prve ruke dobili informacije koje su tražili. Čini se kako je naš cvijet s početka priče pomalo ostao u drugom planu smiley