Robotičari još jednom vrhunski! Pristigli službeni rezultati za 3. kolo CM lige!

Autor: Vladimir Bićanić, 4. 5. 2018.

U 3. kolu CM lige koje je ovog puta bilo fizičko, uspjeli smo osvojiti 1. mjesto u mlađoj dobnoj skupini. Čestitke robotičarima!!!

3. kolo Croatian Makers lige bilo je fizičko što znači da su natjecatelji iz regije bili dužni doslovno fizički prisustvovati natjecanju u nekoj "školi domaćinu". Ove godine je OŠ Dore Pejačević iz Našica bila domaćin a naša škola natjecala se u mlađoj dobnoj skupini. U svakoj dobnoj skupini bilo je moguće imati maksimalno četiri natjecatelja koji su timski rješavali zadatak.

Ovoga puta zadatak je bio komunikacija između robota, praćenje crte i upotreba ultrazvučnih senzora. Kako bi se zadatak dodatno zakomplicirao, natjecatelji su morali premjestiti ultrazvučni senzor na bočni nosač robota i koristiti položenu kutiju kao orjentir za zaustavljanje.

Našu školu predstavljali su Mihael Šterl, Mateo Tandarić, David Fuljek i Roberto Gorički. U svojoj skupini ostvarili su uvjerljivu pobjedu, kako bodovno, tako i vremenski (manje vrijeme je bolje), zauzevši još jednom 1. mjesto.

ČESTITAMO!!!