Školi za 150. rođendan - svečana priredba za Dan Škole

Autor: Marija Vencl, 13. 6. 2018.

Naša škola je  u srijedu 30. svibnja 2018. obilježila svoj veliki dan! Na sam rođendan Vladimira Nazora svečanom priredbom povodom 150. rođendana obilježili smo Dan škole, a cijelu su priredbu vodili učenici trećega razreda Hana Kribl i Marin Marušić.

Prije početka priredbe, naši su gosti mogli pogledati postav Zavičajnog muzeja Nova Bukovica koji uređuju žene Udruge "Bukovica u srcu". Ovaj je postav dar članica udruge našoj školi za rođendan! Osobito su se potrudile urediti staru učionicu u kojoj su izložene i fotografije najstarijih razrednih odjela, a na učeničke klupe postavili smo i sve školske foto-albume kako bi se svi bivši učenici prisjetili svojih školskih dana.

Kao i svake godine svečani program priredbe otvorio je zbor naše škole, pod vodstvom učitelja Dražena. Nakon himne Lijepa naša domovino otpjevali su Pjesmu mira, All of me i Himnu škole.

Naravno,  naša priredba ne bi bila toliko uspješna bez naših tamburaša. Oni su za nas pripremili Splet slavonskih pjesama.

Nakon toga zabavili su nas naši najmlađi članovi naše škole - budući prvašići. Oni su uz vodstvo svoje učiteljice Ines otpjevali pjesmu Čestitka majčici.

Naši učenici iz Područne škole Miljevci uz učiteljicu Jasminku priredili su nam igrokaz Meksički ples u kišno popodne, a učenici izborne nastave slovačkog jezika uz vodstvo učiteljice Maje glazbenu točku Prši,prši,len sa leje što u prijevodu znači Kiši,kiši, sve se slijeva.

Mali zbor je uz vodstvo učitelja Dražena otpjevao pjesmu Postoji jedan.
    1.i 2. razred matične škole nastupili su zajedno kao plesna skupina uz vodstvo učiteljica Dragane Matić i Kristine Pintarić.

3. razred razveselio nas je s pjesmom Baš me veseli, koju su uvježbali sa svojom učiteljicom Marijom Vencl.

4. razred je plesao uz taktove pjesme Život nije siv, koju su pripremili sa svojom učiteljicom Lidijom Medved.

Ravnateljica je prigodnim riječima zahvalila svima na dolasku i proglasila najučenika škole  Davida Dujaka, svim našim osmašima zaželjela je uspješan završetak osnovnoškolskog obrazovanja i sretan upis u srednju školu te pohvalila one učenike koji su se iskazali u očuvanju okoliša, kao i učenike bez izostanaka.

Na kraju programa našu su priredbu obogatili i članovi KUD-a Lipice, sve naši učenici. Izveli su splet slavonskih pjesama i plesova pod vodstvom Slavice Podolski.

Na kraju programa Lipice su ravnateljici uručile poseban dar Školi za 150. rođendan. Prekrasno izrađenu učionicu od kukuruzovine dar je vrijedne i kreativne gospođe  Marije Milošević.

Naši dragi voditelji zahvalili su se svima koji su došli, a među dragim gostima bili su i zamjenik župana Virovitičko-podravske županije gospodin Mario Klement, saborski zastupnik gospodin Tomislav Žagar i zamjenik načelnika Općine Nova Bukovica gospodin Tomislav Dereš, župnik župe UBDM Mario Matijević, poštovani i dragi umirovljenici - bivši djelatnici škole, predstavnici svih udruga i ustanova s kojima Škola surađuje, članovi Školskog odbora, ravnatelji prijateljskih škola.

Hvala svima koji ste svojim dolaskom uljepšali  Dan naše škole!

Draga školo, sretan ti 150. rođendan!

Fotogaleriju možete pogledati u kutku Fotogled 1 i Fotogled 2

Izvor: Marija Vencl, učiteljica 3. razreda (tekst), foto Tihana Mađar, učiteljica engleskog jezika