Kamp na Višnjici

Autor: Lareta Žubrinić, 29. 6. 2018.

Učenici naše škole bili su sudionici trodnevnog kampa na Pustari Višnjica koji se održao u razdoblju od 18. do 20. lipnja 2018. u  sklopu  projekta „U zajednici zajedno“.

Nositelj ovoga projekta je Udruga osoba s invaliditetom Slatina, a u potpunosti ga financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Na ovom su kampu svim polaznicima bili osigurani besplatni smještaj uz prehranu te je za učenike  organizirano nekoliko zanimljivih aktivnosti.

Djeca su mogla uživali u vožnji kočijom i jahanju konja. Tijekom dana nakon obilaska imanja, svi polaznici su sudjelovali i u sadnji cvijeća.

Budući da je jedan od osnovnih ciljeva projekta zbližavanje djece s roditeljima, očevima – u parku je održan kondicioni trening. Na kraju kampa sve je sudionike razveselio nastup članova Udruge osoba s invaliditetom Slatina s predstavom “Štrumpfoselo”.

Izvor: Udruga osoba s invaliditetom Slatina, fotografije OŠ Josipa Kozarca Slatina