Ponovili smo se u CODE CLUB

Autor: Dragana Matić, 19. 9. 2018.

14. rujna 2018. godine započeli smo s radom CODE CLUBA u našoj školi, točnije u 2. razredu.

Kao prvo, što je to Code Club?

Code Club Logo

CODE CLUB je svjetska mreža besplatnih volonterskih klubova programiranja za djecu. Djeca uz pomoć učitelja volontera prolaze kroz kurikulum pripremljenih projekata iz programiranja i izrađuju animacije, igre i web stranice.

I naša je škola sada dio ove velike svjetske zajednice!

Učenici drugog razreda matične škole zajedno sa svojom učiteljicom i voditeljicom CODE CLUBA Drganom Matić su na izvannastavnoj aktivnosti "KLUB MALIH INFORMATIČARA" uspješno odradili svoju prvu radionicu pod nazivom "SCRATCH".

Djeca su izrađivala i pokretala vlastite likove te kreirali vlastitu igricu. Malo je reći kako su u tome radu uživali i zabavili se! Iako su im ovo prvi koraci u programiranju, bili su jako uspješni!

Vesele se idućem petku i novom projektu, a mi ćemo pratiti njihov rad!