Vrijeme je za bajku

Autor: Dragana Matić, 8. 10. 2018.

“Bajkaonica za 5” dio je projekta društvene odgovornosti tvrtke Beiersdorf Hrvatska (NIVEA) i održava se u suradnji sa Savezom Društava Naša djeca Hrvatska. Ova se Bajkaonica održala zahvaljujući našoj lijepoj suradnji s Društvm Naša djeca Slatina.

Educirana pripovjedačica Sanela Tot pripovijedala je učenicima bajku Ružno pače na satu Hrvatskoga jezika, tijekom interpretacije istoimenog lektirnog djela.

“Bajkaonica za pet” u Osnovnoj školi Vladimira Nazora Nova Bukovica

Učenici su pozorno slušali bajku te i sami aktivno pripovijedali pojedine dijelove bajke, prepričavali svoje osjećaje, kritički promišljali o postupcima likova, usporedili postupke likova s primjerima iz vlastitog života te zaključili da se pristojno i prijateljski trebaju ponašati prema drugima.

Školski sat završili su slikanjem dijela bajke koji ih usrećuje te zaključili:

„Ako imaš problem, napiši ga u pijesak. Kada puhne vjetar, problem će biti manji i nestat će.“ (učenik I.)

Projektom “Neka odrastanje bude dječja igra” pruža se podrška obiteljima pomažući djeci i odraslima u ostvarenju njihovih punih potencijala. Projekt je pokrenut je 2014. u sklopu NIVEA globalne inicijative “NIVEA – stalo nam je do obitelji”, u suradnji sa Savezom društava Naša djeca Hrvatske.

Izvor: Sanela Tot, educirana pripovjedačica, Društvo naša djeca Slatina