U posjeti muzeju

Autor: Administrator , 13. 4. 2012.

Učenici PŠ Miljevci posjetili Zavičajni muzej u Novoj Bukovici

Nakon zabavnog druženja s iluzionistom Jozom-Bozom i zajednički organizirane nastave s učenicima nižih razreda matične škole, u srijedu 11. travnja 2012. g. učenici PŠ Miljevci posjetili su i Zavičajni muzej u Novoj Bukovici gdje ih je dočekala gđa Slavica Čizmar i, uz puno volje i entuzijazma, predstavila bogatu zavičajnu zbirku iz koje su mali Miljevčani mogli naučiti još više o životu naših predaka i o posebnostima svoga zavičaja.

Ugodno iznenađeni viđenim, učenici su po povratku u školu svoje doživljaje izrazili literarnim i likovnim radovima na temu "Posjet zavičajnom muzeju".
 Gospođi Slavici zahvaljujemo na lijepim riječima dobrodošlice i ugodno i korisno provedenom vremenu u bukovičkom muzeju te ju ovim putem pozdravljamo!

Mate Dorčak, 3. razred
     U srijedu, 11. travnja posjetili smo muzej u Novoj Bukovici. Tamo nas je dočekala gospođa Slavica.
     U muzeju mi se svidjela knjižnica. Vidio sam jednu jako veliku knjigu, imala je 1 000 stranica. Veći dio knjiga napisan je na hrvatskom jeziku. Neke knjige su napisane na češkom i francuskom  jeziku. Na nekim policama nalaze se i knjige napisane na latinskom jeziku.
     Sve knjige izgledaju jako staro.

Željko Nikić, 3. razred
      U srijedu smo nakon predstave Joze Boze išli u muzej. Ispred muzeja, blizu crkve u Bukovici, dočekala nas je gospođa Slavica. Ona nam je pokazala različite stare predmete.
     Najviše su mi se svidjele stare obiteljske slike. Bile su uokvirene drvenim okvirima.

Nikolina Đekić, 3. razred
    U srijedu smo išli u školu poslijepodne, i to u Bukovicu! Najprije smo gledali Jozu Bozu, a poslije smo išli i u muzej.

Taj muzej je blizu crkve. U muzeju se čuvaju stari predmeti da se ne zaborave. Meni se najviše svidjela lutka koja predstavlja ženu . Ona "čuva" dvije bebe, jednu u hodalici, a u drugu u kolijevci.

Zlatko Erdec, 3. razred

Muzej koji smo posjetili nalazi se u Novoj Bukovici. Nalazi se odmah pokraj crkve. U muzeju se drže vrijedne stvari.
    Na ulazu u muzej vidjeli smo ukrase koje su pred Uskrs radili učenici u školi. Neki su bili izrađeni na crijepu. Bili su lijepi. Na jednom crijepu vidio sam nacrtana jaja i zečeve.
    Poslije smo vidjeli još neke stare predmete kojima su se služili ljudi u prošlosti.

Ivan Kolembus, 3. razred

U srijedu 11. travnja 2012. g. bili smo u muzeju. Tamo nas je dočekala gospođa Slavica. Meni su se najviše svidjeli radovi na drvetu. Bilo je tu raznih ukrasa. Izradili su ih za Uskrs učenici i  roditelji.

U jednoj ladici bile su spremljene neke stare obiteljske i sportske slike. Nisu izgledale kao današnje slike, nego su bile u crnoj i sivoj boji. Bile su lijepe.

Dominik Kapetanović, 2. razred

Bili smo u Bukovici u muzeju. U muzeju su vrijedne stvari iz prošlosti drugih ljudi. U njemu sam vidio stare obiteljske slike i visoki drveni krevet.

Elena Koleno, 2. razred

U muzeju smo vidjeli puno različitih starih predmeta- staro računalo s kuglicama i školskom pločom crne boje i veliki drveni križ.
     Vidjeli smo i obiteljske fotografije u starim drvenim okvirima.

Sandro Dolovski, 2. razred

Bili smo u muzeju. Pokraj muzeja je crkva. U muzeju se čuvaju stare stvari. Tamo sam vidio veliki drveni križ. Bio je naslonjen i na njemu je bio simbol ruže.
    Vidio sam stare knjige i stare cipele napravljene od drveta i kože.

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica PŠ Miljevci