Učenje o dječjim pravima kroz igru

Autor: Darko Samardžić, 17. 10. 2018.

Dječji tjedan obilježava se svake godine u listopadu i to je dobro vrijeme da se prisjetimo da i djeca imaju svoja prava koja odrasli moraju poštivati. U učenje o pravima djece ove godine smo uključili i tablet računala pa smo na taj način kroz igru ponovili prava djece, a u isto vrijeme smo se digitalno osposobljavali.

Učenici su na tablet računalima odgovarali na pitanja koja su mogli pročitati na našem pametnom ekranu, a pitanja su bila postavljena u Kahoot kvizu.

Kviz su prvo odigrali učenici 7. i 8., a zatim 5. i 6. razreda. Kako bi osvojili što više bodova, učenici su morali dati točan odgovor, ali i brzo odgovoriti jer su na taj način dobivali dodatne bodove.

Uz svako pitanje učenicima je pruženo dodatno objašnjenje kako bi što bolje naučili svoja prava.

A za sve odrasle koji su možda zaboravili ili nisu znali prava djece, mogu ih pročitati u dokumentu u prilogu. Iako su djeca manja i mlađa od odraslih, to ne znači da imaju manja prava. Naprotiv, djeca imaju jednaka prava, a odrasli su tu da ih štite.

Priloženi dokumenti:
Konvencija_o_pravima_djece.pdf (643.17 KB)