Dabar 2018

Autor: Vladimir Bićanić, 19. 11. 2018.

Dabar je više od natjecanja, Dabar je izazov!

Učenici naše škole sudjelovali u ovom zanimljivom natjecanju iz informatike i logičkog razmišljanja.

Naša škola sada već tradicionalno sudjele na natjecanju Dabar - natjecanju koje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima. Ove su godine u Dabru sudjelovali učenici drugog i petog razreda uz podršku svojih razrednih učitelja Dragane Matić i Vladimira Bićanića.

Dabar je osmišljen kao natjecanje koje bi svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, a sastoji se od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz čak pedesetak svjetskih zemalja.

Dabar se izvrsno nadovezuje na novu kurikularnu reformu kojom se potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Rezultati natjecanja su u dolasku,  a do tada pogledajte kakvo je ozračje bilo na natjecanju ove godine.