Posjet Flori VTC d.d

Autor: Lareta Žubrinić, 13. 12. 2018.

Uspješno završen 1. krug akcije prikupljanja starih baterija!

Poznato je da su učenici naše škole uključeni i u ekološku akciju prikupljanja starih baterija. Već godinama surađujemo s virovitičkom tvrtkom  Flora VTC d.d. kojoj predajemo sve skupljene baterije. Na njihovoj mrežnoj stranici možete vidjeti kako se treba postupati s ovakvim otpadnim materijalom, ali naši učenici to već vrlo dobro znaju!

Ove godine, u 1. krugu akcije, bili smo jako uspješni i uz pomoć svih uključenih  (među kojima ste i vi!) prikupili smo više od 170 kilograma baterija, najviše do sada!!

Učenici koji su u 1. akciji  prikupili najviše baterija imali su priliku i sami posjetiti ovu veliku tvrtku koja, između ostaloga, brine i za očuvanje okoliša te su vidjeli i kako se postupa s plastičnim bocama i starim papirom. Uz pomoć djelatnika Flore  baterije smo ostavili na za to predviđenom mjestu, a one dalje idu na zbrinjavanje i  recikliranje.

Učenici David Terek, 6.r., Lara Dolovski, 4.r. PŠ Miljevci, Carmen Bokorni, 3.r. i Luka Novaković  iz 2. razreda PŠ Miljevci u pratnji ravnateljice Škole  Larete Žubrinić dočekani su u Flori od strane gospođe Danijele Karlović koja je u ime direktora tvrtke gospodina Željka Iharoša pozdravila učenike, pohvalila ih, i za njihov osobit trud podijelila prigodne i slatke darove.

Ovim putem zahvaljujemo Flori VTC što je preuzela naše baterije, ali i  na pomoći u doniranim sadnicama, ružama i ukrasnom bilju za uređenje školskog okoliša. Na tome im veliko hvala!heart