Škole, prijavite svoje učenike na veliki kreativno-likovni natječaj „Moj pogled u budućnost“ i osvojite vrijedne nagrade!

Autor: Eva Turza Mitrović, 29. 1. 2019.

Svoj 60. rođendan Večernji list obilježava radno, kroz brojne znanstvene i kulturne programe ne zaboravljajući pritom ni na svoje buduće čitatelje. Pokažite nam kako vi zamišljate svijet u budućnosti, gdje želite živjeti, što želite raditi, o čemu želite čitati... Mi ćemo se potruditi da vaš glas dođe do onih koji ga moraju čuti. U natječaju mogu sudjelovati sve osnovne škole na području Republike Hrvatske. Kreativno-likovni natječaj „Moj pogled u budućnost“ timskog je karaktera – prijavljuju se razredi koji na natječaju mogu sudjelovati s jednim zajedničkim ili više individualnih radova koji predstavljaju njihovu zajedničku viziju budućnosti.

Pravila natječaja

Svi prijavljeni razredi za svoj rad mogu odabrati jednu od ponuđenih tema: - putovanje u budućnost - svijet u kojem ćemo živjeti - zašto će budućnost biti super - budućnost briše granice (karta svijeta u budućnosti) -ovo su ljudi budućnosti - škola budućnosti powered by Argeta Također, natjecatelji mogu odabrati i slobodnu temu, a uz rad koji pošalju treba priložiti i objašnjenje teme koju su odabrali. Na prethodno odabranu temu treba izraditi djelo u jednoj od likovnih tehnika:

- za učenike od 1. do 4. razreda: crtanje, tempera, akvarel, kolaž

- za učenike od 5. do 8. razreda: crtanje, slikanje, kolaž, fotografija, video, kombinirane tehnike

Natjecanje se provodi u dvije zasebne kategorije:

1. učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole

2. učenici od 5. do 8. razred osnovne škole

Komisija i ocjenjivanje

Sve radove pristigle na adresu Večernjeg lista zaključno s 28. veljače pregledat će komisija sastavljena od predstavnika organizatora natječaja (Večernjeg lista) i partnera projekta. Komisija će ocjenjivati: - ideju i kreativnost u realizaciji ideje - umjetničku vrijednost djela - korištenje odabrane tehnike i umješnost u kombiniranju tehnika - uspješnost u obradi odabrane teme.

Nagrade

Večernji list i partneri projekta osigurali su fond od ukupno deset nagrada: dvije glavne nagrade i osam utješnih. U obje kategorije biti će proglašen pobjednik, koji osvaja glavnu nagradu te četiri razreda koji osvajaju utješne nagrade. Svi radovi pristigli na natječaj biti će izloženi na velikoj izložbi u prostoru KD Vatroslav Lisinski. Na otvorenju izložbe dobitnicima će biti svečano uručene njihove nagrade. Otvorenje izložbe i dodjela nagrada slijede po završetku projekta, krajem ožujka 2019. godine.

Rok za prijavu na natječaj je 28. veljače 2019. godine.

Radove šaljite na adresu: Večernji list d.o.o., Oreškovićeva 6H/1, 10010 Zagreb pod nazivom „MOJ POGLED U BUDUĆNOST“. Radove izrađene u digitalnom obliku (foto, video...) možete slati na adresu e-pošte: radost@vecernji.net. Na istoj adresi možete dobiti sve informacije vezane uz natječaj.

Izvor: https://www.vecernji.hr/vijesti/skole-prijavite-svoje-ucenike-na-veliki-kreativno-likovni-natjecaj-moj-pogled-u-buducnost-i-osvojite-vrijedne-nagrade-1296834?fbclid=IwAR0Nkxe1hoo2Us_9v17gSFitCeZ5Fimtd9NJQe_dV51yoTySIg3XXG-RkOA