Vijeće učenika u posjeti načelniku

Autor: Darko Samardžić, 11. 2. 2019.

Vijeće učenika naše škole sastaje se svaki mjesec kako bismo raspravljali o određenim stvarima važnima za rad škole. Ovaj smo mjesec posjetili načelnika Općine Tomislava Bračuna.

Predsjednici razreda uz pratnju pedagoga posjetili su načelnika 4. veljače kako bi s njim popričali i iznijeli mu svoje ideje na koji način Novu Bukovicu i ostala mjesta učiniti boljima za život djece. Načelnik nas je lijepo ugostio i poveo u obilazak prostorija u općinskoj zgradi. Predsjednik Vijeća učenika Mislav Juršik pročitao je neke od prijedloga koje su napisali učenici, a odnose se na pomoć Općine u unapređenju rada naše škole i mogućnosti djece u Novoj Bukovici.

Načelnik je objasnio da čine sve što mogu kako bi se djeca bolje osjećala, iako Općina ima ograničena financijska sredstva. Usporedili smo djelovanje općinskih tijela s tijelima naše škole i istaknuli važnu ulogu Vijeća učenika kao predstavničkog tijela djece u školi. Pričali smo o potrebi izgradnje vrtića, dječjih igrališta i školske dvorane. Načelnik je objasnio da Općina ne može ispuniti sve prijedloge koje su iznijeli učenici, ali da se može potruditi i založiti da oni budu ispunjeni.

Posjet načelniku završio je uspješno te se nadamo da će barem neki od naših prijedloga biti uzeti u obzir. Zahvalili smo načelniku za sve što je Općina učinila za našu školu, npr. pomoć u radu Učeničke zadruge "Bukvica" i školske kuhinje, a posebno na besplatnim udžbenicima i radnim bilježnicama. Iako smo jedna mala škola, činimo sve što možemo da bi učenicima bila poput doma.

Autor teksta: Kristijan Škrnički, 5. razred, Novinarska skupina