Dan sigurnijeg interneta

Autor: Lareta Žubrinić, 14. 2. 2019.

Uz slogan "Zajedno za sigurniji internet" obilježili smo Dan sigurnijeg interneta

Protekli tjedan u školi protekao je u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta. Na satima informatike, satima razredne zajednice i  kroz edukacije učenici škole mogli su osvijestiti što je to sigurno korištenje internetom te naučiti kako izbjeći opasne situacije koje vrebaju u bespućima interneta.

Učenici 5. razreda iskoristili su jedan školski sat kako bi se upoznali s pojmom elektroničko nasilje i digitalni tragovi, tko su online predatori, a tko web detektivi.

Uz pomoć materijala s mrežne stranice digitalnog časopisa za učitelje „Pogled kroz prozor“ , učenici su u paru radili na nastavnim listićima, a svoje naučeno znanje pokazali su u Kahoot kvizu s temom sigurnosti na internetu. Za svoj rad i pokazano znanje, svi su nagrađeni čokoladom.

Za sve učenike viših razreda dana 6. veljače 2019. održano je predavanje službenika Policijske postaje Slatina Stjepana Srednoselca i Ane Kratohvil Katić,  policijske službenice za prevenciju Policijske uprave Virovotičko-podravske županije.

Oni su nam održali predavanje  o tome kako internet može biti opasan, da moramo paziti što pišemo i da nikada ne znamo tko se krije iza slike. Osoba koja se krije iza slike može biti starija osoba koja se predstavljati da je mlađe dobi. Tijekom dopisivanja  može nam prijetiti ako ne uradimo ono što  želi.

Poslije “zlatnih“ riječi naših policijskih službenika koje su nam rekli i upozorili nas na takve situacije koje se nažalost događaju u cijelom  svijetu, pogledali smo kratki edukativni film. Film i predavanje nas je podučilo da se ne dopisujemo s ljudima koje ne poznajemo, nego samo sa  poznanicima.

I za kraj Vam ostavljamo važnu pouku: Nikada nemojte svoje privatne podatke nekome davati jer nikad ne znate što se može dogoditi. Na internetu budite oprezni!

Izvor: Ivona Pipek, učenica 8.r., Novinarska skupina