4. likovno - literarni natječaj "Zeleno srce kuca za nas"

Autor: Eva Turza Mitrović, 18. 2. 2019.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva zaštite okoliša i prirode OŠ „Starigrad“ i ove godine organizira i provodi likovno-literarni natječaj ZELENO SRCE KUCA ZA NAS. Na natječaj se pozivaju učenici osnovnih škola s područja Republike Hrvatske.

CILJ NATJEČAJA: osvijestiti važnost zaštite dragocjenih prirodnih bogatstava i zaštićenih područja

TEMA: TAJNE HRVATSKIH DRAGULJA

LITERARNI NATJEČAJ

Svaka škola može sudjelovati s 3 - 6 radova koji trebaju biti ispisani u elektroničkom ispisu te tiskani u 4 primjerka za svakog člana povjerenstva. Svaki rad mora biti lektoriran, pisan u Word-u (font Calibri 12), snimljen na CD-u radi uvrštavanja rada u zbornik.

Literarni radovi moraju sadržavati sve podatke (ime i prezime učenika, razred, ime i prezime učitelja-voditelja, naziv i adresu škole, e-mail adresu, broj telefona-faksa škole).

LIKOVNI NATJEČAJ

Uvjeti likovnog natječaja:

Likovni radovi mogu biti rađeni u svim tehnikama na papiru formata likovne mape za određeni razred. Na natječaj škole mogu poslati 3 - 8 radova.

Sve podatke na poleđini rada potrebno je ispisati u elektroničkom obliku (ime i prezime učenika, razred, ime i prezime učitelja-voditelja, naziv i adresa škole, broj telefona-faksa škole) te ih zalijepiti.

ZAJEDNIČKI DIO

1. Radovi koji stignu na vrijeme proslijedit će se stručnom povjerenstvu koje broji  4 člana.
  2. Pristigli radovi bit će podijeljeni u 4 kategorije:

1. kategorija: učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole – likovni radovi

2. kategorija: učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole – likovni radovi

3. kategorija: učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole – literarni radovi

4. kategorija: učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole – literarni radovi

U svakoj kategoriji likovnih i literarnih radova povjerenstvo će odabrati najbolji rad koji će biti nagrađen.

Nagrađeni iz svih kategorija dobit će tablet za školu

3.  Odabrane radove  umetnuti između dva kartona kako se prilikom dostave ne bi oštetili.

4. Nagrade za nagrađene i pohvaljene osigurava organizator natječaja.

5.  Obavijesti o rezultatima natječaja bit će objavljene na web stranicama škole i poslane putem  e- maila svakoj školi dana 15.04.2019.

Rok za slanje radova je 25. ožujka  2019. godine.

Radove slati na adresu škole:

OSNOVNA ŠKOLA STARIGRAD

JOSE DOKOZE 30

23 244 STARIGRAD - PAKLENICA

s naznakom za 4.likovno- literarni natječaj ZELENO SRCE KUCA ZA NAS

6.   Završna priredba i izložba održat će se krajem mjeseca svibnja 2019. godine uoči Dana nacionalnih parkova u Starigradu Paklenici

O točnom mjestu i datumu održavanja priredbe bit ćete naknadno obaviješteni.

Povjerenstvo škole

Priloženi dokumenti: