Razglednica mog mjesta - foto natječaj

Autor: Eva Turza Mitrović, 18. 2. 2019.

Osnovna škola Vladimir Nazor Budinščina poziva učenike Vaše škole da sudjeluju na natječaju digitalne fotografije RAZGLEDNICA MOGA MJESTA -  škljocni za sjećanje.

Učenici trebaju fotografirati neki detalj svoga mjesta iz kojeg će se prepoznati to mjesto. Kako se radi o  fotografiji koja će ukoliko bude nagrađena, poslužiti za izradu razglednice, na fotografiji  ne smiju biti ljudi.

Cilj projekta bio bi približiti učenicima umjetnost fotografiranja i razvijati ljubav i ponos prema zavičaju (mjestu/gradu) u kojem žive, sačuvati od zaborava kulturno- povijesni identitet mjesta i očuvati i izvući iz zaborava razglednicu kao kulturno, povijesno i tradicijsko naslijeđe te uvelike zaboravljen način komunikacije među ljudima. Cilj našeg natječaja je u konačnici popularizacija razglednica, tj. vratiti naviku slanja razglednica. Na taj bi način, uz kreativan i zabavan rad učenika, dobili razglednice cijele Lijepe naše kao edukativan, uporabni i turistički materijal.

Propozicije natječaja:

• Sudjelovati mogu učenici od 5. do 8. razreda osnovnih škola Republike Hrvatske.
  • Svaki učenik može poslati  najviše 2 originalne fotografije  svoga mjesta na kojima ne smiju biti ljudi.
  • Fotografije treba dostaviti otisnute na foto papiru u formatu 30 x20 cm i na CD-u/DVD-u zemaljskom poštom.
  • Prijave na natječaj se šalju na priloženoj prijavnici na adresu

OŠ V. Nazor Budinščina

Budinščina 18 c

49284 Budinščina

s naznakom: Razglednica moga mjesta

do 15.4.2019.g.

• Mentori jamče da su fotografije autorsko djelo navedenih učenika. Organizator radove ne vraća. Samom prijavom na natječaj i slanjem fotografija učenici se odriču autorskog prava na fotografiju.

ZAŠTITA OSOBNIH PODATAKA:

• Sukladno Uredbi o zaštiti osobnih podataka, sudionici natječaja, učenici i mentori trebaju dostaviti privole organizatoru da može koristiti njihove osobne podatke. Bez priloženih privola autora i mentora, radovi se neće uzeti u obzir.

Nagrade za učenike:

I nagrada - 50 razglednica s prvonagrađenom učeničkom fotografijom i 50 poštanskih maraka,

II. nagrada- 30 razglednica s drugonagrađenom učeničkom fotografijom i 30 poštanskih maraka,

III. nagrada -20 razglednica s trećenagrađenom učeničkom fotografijom i 20 poštanskih maraka.

Najbolje fotografije - razglednice bit će izložene na izložbi koja će se održati u prostorijama OŠ Vladimir Nazor Budinščina, upriličenoj uz Dane općine Budinščina, kada će na svečanosti biti podijeljene nagrade najuspješnijim učenicima.

U nadi da će Vaši učenici  Škljocnuti za sjećanje  i  biti dio našeg Projekta, učenici i učitelji OŠ Vladimir  Nazor Budinščina šalju Vam

srdačan pozdrav!

Marija  Zozoli, dipl.učiteljica