U društvu slavnih Grka

Autor: Lareta Žubrinić, 28. 2. 2019.

Učenici 5. razreda proučavali su zanimljivu grčku znanost i umjetnost kako i nalaže nastavni plan i program Povijesti.

Od svoje su učiteljice povijesti Martine Grundler Hrala dobili zadatak izabrati jednog od slavnih znanstvenika ili umjetnika stare Grčke, istražiti ih, proučiti njihov životopis, izraditi masku i pred razredom, pripovijedajući u 1. osobi, prezentirati svoj rad.

Odjednom smo našli okruženi slavim ličnostima stare Grčke, od kipara Fidije i Mirona, preko filozofa Sokrata, Platona i Aristotela i sve do osnivača medicine Hipokrata koji se našao u društvu povjesničara Herodota i matematičara Pitagore.

Učenici su zadatak odradili s velikim veseljem i entuzijazmom pa smo na kraju samo mogli reći: „Svaka čast! Petice su zaslužene!!!“

I stari Grci bi se s tim složili!wink

Izvor: Martina Grundler Hrala, učiteljica povijesti (tekst i foto)