Koliko poznaješ Hrvatski sabor?

Autor: Lareta Žubrinić, 2. 3. 2019.

Ove smo se godine također natjecali u on-line kvizu "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?" koji se održava u suradnji Službe za građane Hrvatskog sabora i Agencije za odgoj i obrazovanje Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Na ovom natjecanju koje se odvija pod pokroviteljstvom predsjednika Hrvatskog sabora Gordana Jandrokovića kroz 30 pitanja online kviza učenici osnovnih škola pokazali su koliko poznaju Hrvatski sabor, njegovu ulogu u hrvatskoj povijesti, ali i koliko znaju o suvremenom Saboru, načinu njegova rada te pravima i odgovornostima saborskih zastupnika. Kviz je realiziran na on-line sustavu za učenje Moodle, uz informatičku podršku CARNet-a.

Kviz-pitanja proizašla su iz nastavnog plana i programa povijesti za  6., 7. i 8. razred, uključujući odgojno-obrazovne ishode Kurikuluma međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovale su 54 škole, iz svih krajeva Hrvatske, sa svojim šesteročlanim timovima (3 natjecatelja i 3 rezerve) ili ukupno 324 učenika.

Kviz su najbolje riješili učenici OŠ Josipa Račića iz Zagreba, a u sveukupnom poretku naša je škola zauzela odlično 16. mjesto!!

Iz naše županije natjecali su se još i učenici OŠ Eugena Kumičića Slatina (10. mjesto) OŠ Josipa Kozarca Slatina (19. mjesto)  i OŠ Ivane Brlić Mažuranić Virovitica ( 45. mjesto).

Čestitamo našim natjecateljima Izabeli Štimac iz 8.r., Moniki Nikšić iz 7.r. i Alenu Smiljaniću iz 6.r. kao i njihovoj mentorici Martini Grundler Hrala! laugh

Izvor: www.sabor.hr, Martina Grundler Hrala, učiteljica povijesti (foto)