Videokonferencija s PŠ Humljani

Autor: Nadin Cuca, 3. 3. 2019.

Već ste upoznati s raznim zanimljivostima i održanim aktivnostima u PŠ Miljevci prilikom provedbe eTwinnning projekta „Od PSA do PrijateljStvA“. U ponedjeljak, 25.veljače 2019. učenici PŠ Miljevci zajedno sa svojim učiteljicama Nadin, Jasminkom, Marinom i pripravnicom Ines stupile su u kontakt s učiteljicom Marijom, autoricom projekta, i učenicom Asi iz PŠ Humljani.

Svi smo bili sretni što smo, nakon kraćih tehničkih poteškoća, ipak uspjeli razmijeniti iskustva i dojmove o projektu.

Iako smo razmijenili brojne materijale na Twinspace-u projekta, maleni Miljevčani upoznali su Asi s činjenicama o psima koje su naučili prilikom posjeta veterinara, a Asi se prisjetila svog nastupa u lutkarskoj predstavi u kojoj je samostalno glumila likove te svog dobrog djela kad je skupila novce za virovitičko sklonište za pse.

Privođenjem projekta kraju zaključili smo da su učenici puno naučili o psima, učili su različitim metodama i kroz različite medije, koristili su i izrađivali digitalne materijale, no učenjem i sami su počeli mijenjati svoj stav i to ne samo prema psima, nego općenito prema životinjama.

Shvatili su da su i životinje bića koja trebaju našu pažnju, ljubav i da one nama također mogu pružiti puno lijepih trenutaka.

Videokonferencija je završila idejom o skorašnjoj suradnji u nekom novom zajedničkom projektu te razmjenom pozdrava između učenika i učiteljica obje škole.

Ukoliko želite doživjeti dašak atmosfere s našeg virtualnog susreta, pogledajte u videu.

Izvor: Tekst: Nadin Cuca ; Fotografije: Marina Kordi