Obilježavanje Dana žena

Autor: Lucija Marčinković, 12. 3. 2019.

Dan koji slavi ekonomska, politička i društvena dostignuća pripadnica ženskog spola, Međunarodni dan žena, diljem svijeta obilježava se 8. ožujka.

Ovaj dan koji  ističe ravnopravnost žena i muškaraca prvi puta prigodno je obilježen navedenog datuma 1909.  u SAD-u deklaracijom koju je donijela Socijalistička partija Amerike. Već sljedeće godine u Kopenhagenu održana je prva međunarodna ženska konferencija u organizaciji Socijalističke Internacionale gdje je službeno odlučeno kako se svake godine 8. ožujka obilježava Međunarodni dan žena.

Generacija šestaša naše škole posebna je po tome što broji 14 dječaka i niti jednu djevojčicu!

To je jedan od razloga što su dječaci 6. razreda obilježili Međunarodni dan žena 8. ožujka 2019. Učenici su istraživali o životu i radu poznatih žena iz engleske književnosti poput Jane Austen, J.K.Rowling i dr. te uređenjem panoa ostalim učenicima prikazali fotografije i informacije iz života tih dama. Također, učenici su se okušali i u kvizu o poznavanju činjenica o poznatim ženama iz svjetske povijesti te zaključili kako su žene na neprocjenjiv način dale svoj doprinos svijetu usprkos tome što su bile suočene sa spolnom diskriminacijom.

Ovim putem učenici 6. razreda zahvaljuju svojim majkama, bakama i djelatnicama škole na svemu onome što za njih svakodnevno čine.heart