Eko dan u PŠ Miljevci

Autor: Nadin Cuca, 25. 3. 2019.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana šuma i voda učenici PŠ Miljevci prisjetili su se pojma reciklaže te važnosti šuma i voda za život ljudi na Zemlji.

Kao uvod u temu pogledali su Peppa Pig crtani film u kojem su se susreli s pojmom recikliranje. Prisjetili su se kojim su aktivnostima do sada reciklirali stari papir, plastične boce i čepove.

Zatim su pogledali dva edukativna filma o pravilnom recikliranju, naučili razlikovati pojmove smeće i otpad te zajedno čitali stihove pjesme Pozdrav šumi Dragutina Tadijanovića popraćene umirujućom glazbom te prizorima iz šume.

Na kraju sata učenici su dobili tjedni zadatak tijekom mjeseca travnja i svibnja. Zadatak je redovito svaki tjedan donositi kilogram starog papira u školu kao poticaj za stvaranje navike pravilnog razvrstavanja otpada.

Uz to, učenici su dobili plakate koji će biti vidljivi u Miljevcima, Dobroviću, Bjelkovcu i Donjoj Bukovici,  kojima pozivaju svu lokalnu zajednicu da se priključe skupljanju starog papira te ga redovito donose u naš mjesni Vatrogasni dom.

Pridružite nam se i vi!