Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Lareta Žubrinić, 16. 12. 2010.

Ovisnostima  - ne! Životu - da! U školi obilježen Mjesec borbe protiv ovisnosti

Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježen je u našoj školi od 15. studenog do 15. prosinca 2010.

Tim su povodom na satima razrednih odjela razrednici s učenicima razgovarali o različitim vrstama ovisnosti, prevenciji i aktivnostima učenika  u slobodno vrijeme.

Učiteljica engleskog jezika Sabina Jurlina i učiteljica matematike Kristina Mataija su s učenicima viših razreda sudjelovale u izradi plakata na temu ovisnosti o pušenju, alkoholu, internetu i drogi.

Na roditeljskim su sastancima razrednici upozorili roditelje na sve učestaliju ovisnost školaraca o internetu (osobito u uporabi facebooka), o mogućnostima zlouporabe njihove privatnosti na internetu te o sigurnosnim mjerama kojima mogu zaštiti svoje dijete od internetskog zlostavljanja.

Izvor: Tanja Štefok, pedagoginja