Međunarodni dan obitelji

Autor: Administrator , 14. 5. 2012.

Međunarodni dan obitelji proglasio je UN 1989. godine, a u svijetu je prvi put obilježen 15.05.1994. godine pod sloganom "Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece".

Obitelj je  temelj današnjeg društva, iz obitelji se i obiteljskog okruženja stvaraju ljudi koji sa svojim karakterom, stavovima, vjerovanjima koji grade neki budući svijet.

Važno je osvjestiti  koliko je obitelj važna, koliko su nam važni naši roditelji, braća, sestre, djeca, bake, djedovi...

Svi su oni dio svakog pojedinog ljudskog bića, svi su oni važni u razvoju osobnosti pojedinca, te što kvalitetniju, tolerantniju, povezaniju obitelj imamo, veće su šanse da ćemo odgojiti i kvalitenije, tolerantnije i povezanije društvo.

Izvor: www.klinfo.hr