Projekt "Povijest u knjižnici" priveden je kraju

Autor: Eva Turza Mitrović, 26. 3. 2019.

U 6. i 7. razredu provedene su aktivnosti projekta "Povijest u knjižnici" čime je projekt, za ovu školsku godinu, završen.

22. ožujka 2019. učiteljica Povijesti Martina Grundler Hrala i knjižničarka osmislile su zanimljive sate Povijesti za šestaše i sedmaše.

Šesti razred u aktivnosti "Ja sam vitez" izrađivali su vitešku opremu za papirnate vitezove. Prvo su pogledali prezentaciju sa slikama različitih vitezova i ratnika iz srednjeg vijeka i Križarskih ratova.

Nakon što je svakoj skupini dodijeljen ratnik, prionuli su poslu i crtali, rezali, lijepili... Budući da se nikad nisu sreli s "oblačenjem" papirnatih lutkica (i da su svi dječaci), rezultat je odličan. Njihove kreacije možete pogledati u knjižnici.

Učenike 7. razreda knjižničarka je podsjetila na deklaracije koje su dosad upoznali na nastavi Povijesti, ali ih je i upoznala s novim, trenutno važećim deklaracijama i konvencijama.

Nakon što su podijeljeni u skupine, učenici su dobili zadatak sami osmisliti svoju deklaraciju. Rezultati su raznoliki, a možete ih pogledati u knjižnici.

Učenici vole ovakav način ponavljanja i učenja tako da ćemo ovaj projekt svakako nastaviti i sljedeće godine.