Ručicama do glazbe

Autor: Lareta Žubrinić, 2. 4. 2019.

Učenici drugih razreda matične i područne škole sudjelovali u glazbenim radionicama pod nazivom "Ručicama do glazbe".

Dana 26.ožujka 2019. svi učenici 2.razreda OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica posjetili su Zavičajni muzej u Slatini. Tom prigodom u Zavičajnom muzeju su ih,  uz kustosa muzeja gospodina Srđana Đuričića, dočekali i Sandra Pavić, Andrijana Jaković i Andrea Kligl, učiteljice u Glazbenoj školi Milka Kelemena u Slatini.

Na samom početku gospodin Srđan učenike je upoznao sa glazbenim instrumentima koje muzej posjeduje te s likom i djelom Milka Kelemena čije ime nosi slatinska glazbena škola.

Nakon toga učenici su se s učiteljicama Marinom Kordi i Draganom Matić rasporedili u 5 radionica u kojima su od priručnih materijala recikliranjem izrađivali malene instrumente.

Tako su od limenke i balona izradili bubanj, a od slamki i široke ljepljive trake izradili su frulice. Od poklopca za staklenku, gumice i štapića izradili su gitaru, a od roli (od ubrusa ili toalet papira) i riže te od čepova i potezne trake izradili su zvečke.

Kad su izrađivanje instrumenata priveli kraju s učiteljicama Sandrom, Andrijanom i Andreom učili su pjesmicu Zeleni žabac. Prvo su ju pjevali, zatim svirali na svojim instrumentima, a na kraju i s pravim instrumentima i glazbenim pomagalima.

Za sam kraj učiteljice su ih naučile i plesne korake uz jednu skladbu Milka Kelemena te su svi skupa veselo zaplesali. Učenici su oduševljeni završili posjet te kako su svoje priručne instrumente ponijeli sa sobom, znamo  da će im ovaj posjet ostati u dugom i lijepom sjećanju.

Izvor: Marina Kordi, učiteljica 2.r. PŠ Miljevci (tekst), Petar Žarković, novinar (foto)