Vjesnici proljeća u vrtu - prvašići!

Autor: Lidija Medved, 4. 4. 2019.

U našem školskom vrtu pojavili se vjesnici proljeća - učenici prvoga razreda sa svojom učiteljicom Lidijom zasukali rukave i bacili se na uređenje vrtuljaka!

Dolaskom proljeća i ljepšeg vremena započeli su i radovi u našem školskom vrtu.

Mali zadrugari, učenici prvog razreda i njihova učiteljica uredili su dva "vrtuljka": začinski i cvjetni.

Na tlo koje su prvo okopali i usitnili, posijali su starinske sorte cvijeća: kadifice, cinije, lijepe dečke i lijepe Kate čije su sjeme sakupili jesenas i brižno sačuvali.

Drugi "vrtuljak" sa začinskim i ljekovitim biljkama očistili su od suhog bilja, okopali i popunili novim, mladim biljkama.

Obnovili su i uredili ploče s nazivima biljnih vrsta.

Sav otpad stavili su u kompostište koje će nam u buduće služiti kao prirodno gnojivo.

Sada su naši "vrtuljci" spremni za nadolazeću sezonu.

Učenici su prvi put sudjelovali u sadnji i radu u vrtu i to ih je jako veselilo.

Raduju se novim radnim zadatcima kojih nam sigurno neće nedostajati.