Svečanost u našoj školi povodom dobivanja eTwinning oznake kvalitete za školu

Autor: Nadin Cuca, 12. 5. 2019.

Kao što već sigurno znate, naša škola je u travnju 2019. godine postala jedna od članica eTwinning škola. Oznaku eTwinning  škole primile su 1004 škole u Europi, a OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica dobila ju je jedina u Virovitičko- podravskoj županiji i jedna od pet osnovnih škola u regiji Središnja i Istočna (Panonska) Hrvatska.

eTwinning projektima bavimo se od 2013.godine. Odradili smo preko četrdesetak projekata te imamo eTwinning školski tim učitelja koji se rado uključuju u projekte raznih tematika.

Povodom dobivanja oznake eTwinning škole i obilježavanja Dana eTwinninga 8. svibnja 2019. održana je svečanost u našoj školi.

Svečanosti su nazočili brojni uvaženi  gosti. Toplim riječima pozdravila ih je i zahvalila na dolasku ravnateljica škole Lareta Žubrinić.

Na dobivanju oznake čestitala nam je gospođa Ivana Zima, stručna savjetnica u Agenciji za mobilnost i programe EU. Ona je ujedno naglasila važnost sudjelovanja škola u eTwinnning programima te nas potaknula na uključivanje u Erasmus + projekte.

Gospođa Nataša Ljubić Klemše, eTwinning ambasadorica, upoznala je naše goste s eTwinning platformom i  prednostima uključenosti u eTwinning projekte.

Na ovom statusu čestitao nam je i gospodin Darko Žužak, dožupan Virovitičko- podravske županije.

Rad učitelja i djelatnika škole pohvalila je i na dobivenoj oznaci čestitala  pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Virovotičko-podravske županije gospođa Vesna Šerepac.

Našu svečanost uveličali su i ravnatelji škola te brojne kolege i kolegice iz cijele županije.

Pedagog Darko Samardžić pozdravio je goste te ih upoznao s povijesti i brojnim uspjesima naše male škole.

Učiteljica Nadin Cuca predstavila je neke od brojnih odrađenih projekata koje smo ostvarili sa susjednim školama iz Čačinaca i Slatine, ali i one u kojima smo surađivali sa školama iz cijele Europe.

Ravnateljica Lareta Žubrinić završila je svečanost upoznavanjem gostiju s našim novim obavezama stečenim primanjem oznake eTwinning škole te riječima:

“To nam je nagrada, ali i poticaj - poticaj da na uključivanje u eTwinning motiviramo i druge škole”.

Vjerujemo da ćemo to i ostvariti!

Izvor: Tekst: Nadin Cuca ; Fotografije: facebook eTwinning Hrvatska